
Împreună pentru un mediu curat!
18 18 persoane au văzut această campanie
Ne-am propus organizarea unei acțiuni de igienizare desfășurată pe raza comunei Șimian. Activitatea are ca scop colectarea selectivă a deșeurilor și conștientizarea importanței unui mediu curat. În acțiunea de igienizare vor fi implicați elevii Școlii Gimnaziale „Kazinczy Ferenc”, Șimian, membrii ai Ecoclubului la nivelul unității de învățământ. Păstrarea unui mediu curat este responsabilitatea fiecăruia dintre noi!