
EMIecologic
13 13 persoane au văzut această campanie
Elevii voluntari de la Colegiul Național Mihai Eminescu se mobilizează pentru a igieniza zonele verzi, colectând deșeurile separat, pe fracții, în sacii oferiți de organizatorii acțiunii. Activitatea face parte din etapa a doua a concursului de ecologizare. Elevii vor observa cât de important este să protejăm mediul înconjurător și vor da un exemplu pozitiv comunității.