
,,Bihorul Curat”
14 14 persoane au văzut această campanie
Elevii Eco-j Clubul Școlii Gimnaziale ,,Oltea Doamna” din Oradea, vor participa joi, 21.05.2026, la o activitate de protejare și studiere a speciilor de plante și insecte din perimetrul școlii, evaluarea stării de curățenie a zonelor degradate, ecologizarea spațiului verde prin colectarea de deșeuri în spațiile ascunse.
Activitatea are ca scop dezvoltarea spiritului de responsabilitate față de mediul înconjurător.