Amprenta noastră Green: Curat în Bihor, curat în suflet!

Amprenta noastră Green: Curat în Bihor, curat în suflet!

25 25 persoane au văzut această campanie

Campania organizată de Liceul Tehnologic „Henri Coandă” Oradea în cadrul proiectului „Bihor Curat” își propune să promoveze responsabilitatea față de mediul înconjurător.

Elevii și profesorii Şcolii Gimnaziale ,,Henri Coandă” Oradea vor participa la activități de ecologizare și colectare selectivă în perimetrul școlii, pe Strada Gheorghe Doja (nr. 14) și pe traseul spre Dealul Ciuperca, contribuind la păstrarea unui mediu mai curat și mai sănătos pentru întreaga comunitate orădeană.

Prin această activitate, dorim să demonstrăm că fiecare gest contează, iar împreună putem transforma această zonă dragă orașului într-un exemplu de respect pentru natură.

Pentru a vă înscrie la acest eveniment, vă rugăm să vizitați următorul URL:

 

Data și ora

22-05-2026 12:00 până la
22-05-2026 14:00

Distribuie